kontakt    mapa strony  
    polski   english

Dr Darius STYRA

Dr Darius Styra uzyskał tytuł naukowy doktora nauk technicznych w listopadzie 2008 roku. Swoją pracę obronił na Uniwersytecie Kaunas (Litwa). Przeprowadzone badania naukowe w ramach pracy doktorskiej dotyczyły pomiarów pojemnościowych z wykorzystaniem wieloelektrodowych czujników. Zaraz po obronnie dr Styra dołączył do projektu DENIDIA. Jego praca w KIS objęta jest 18-to miesięcznym kontraktem.

Doświadczenie naukowe oraz zainteresowania dr. Styry związane są z aplikacjami pomiarowymi tomografii pojemnościowej oraz impedancyjnej. Dodatkowo dr Styra zajmował się rozwijaniem aplikacji dot. badań nieniszczących (ang. Non-Destructive testing), monitorowania procesów przemysłowych.

Podstawowym zadaniem dr. Styry w ramach projektu DENIDIA jest zaprojektowanie systemu elektrycznej tomografii rezystancyjnej wyposażonego w interfejs USB i Ethernet, zaprojektowaniu systemu tomografii pojemnościowej z uwzględnieniem kompensacji pojemności pasożytniczych, rozwój i optymalizacja czujników na podstawie modelowania metodą elementów skończonych.

 


Room: 6 (KIS - al. Politechniki 11)

Telephone: (+48)42 631 2753 (ext. 17)

Email:

powrót do góry


Redakcja:
Laurent Babout

Ostatnia modyfikacja:
2010-11-23 13:09:10, Laurent Babout