kontakt    mapa strony  
    polski   english

Kadra

dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. uczelni

dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. uczelniPokój: bud. A10 p. 315
Telefon: (+48) 42 631 27 50
E-mail:
Strona WWW: arzone.kis.p.lodz.pl
Godziny przyjęć: UWAGA - //G.P PN: 9-10, SR: 10-11 w IIS. UWAGA - W razie potrzeby prosze o uzgodnienia via email. W sprawach zwiazanych z moja funkcja prodziekana proszę o spotkanie w godzinach przyjęć w dziekanacie (zwykle w czwartki, zapisy od poniedziałku)W związku z sytuacją epidemiologiczną proszę o kontakt via email. Z góry przepraszam za ewentualne opóźnienia w korespondencji. Dziękuję za zrozumienie.

 

Godziny pracy w semestrze:

PN: 8:30-15:30
WT: 8-20
SR: 8-15
CZW: 8-15 (w czwartki zwykle jestem dostępny w dziekanacie zgodnie z harmonogramem)
PT: niektore piątki praca zdalna, w pozostale 9-14
 

UWAGA: w związku z moim udziałem w pracach kilku komisji oraz obowiązkami wynikającymi z zobowiązań funkcyjnych proszę o uzgadnianie terminu spotkania wcześniej przez email lub telefon (podane godziny nie zawsze mogą być aktualne)

Jeśli jesteś zainteresowany bardziej ambitnymi tematami związanymi z pracami badawczymi z zakresu Human-Computer Interaction (HCI) to zacznij od przejrzenia artykułów publikowanych w ramach konferencji ACM takich jak: CHI, UIST, Ubicomp, ISS, TEI, Interact, VRST i inne. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię projektowanie lub konstrukowanie systemow interaktywnych, programowanie interfejsów, rzeczywistość virtualna/rozszerzona lub inne nowoczesne technologie, czy też wspieranie jakichś konkretnych aspektów życia codziennego za ich pomocą, lub po prostu badanie użytkowników to na pewno znajdziesz coś dla siebie. Nasze najnowsze badania dotyczą wykorzystania dronów, roli aplikacji mobilnych w walce z pandemią, hakowania urządzeń medycznych dla poprawy opieki zdrowotnej, projektowania informacji zwrotnej w systemach wspierających sportowców amatorów i wiele innych. Dołącz do grupy badawczej Ubicomp.pl lub studenckiego koła naukowego SKN Ubicomp.

W lipcu 2017 roku zorganizowaliśmy unikalną międzynarodową szkołę badawczą w dziedzinie interakcji człowiek-komputer pn. "Methods in HCI". Stronsa szkoły była tutaj: Łódź Summer School on Methods in HCI'2017

W  2021 roku planowana jest kolejna edycja międzynarodowej szkoły  pod patronatem SIGCHI.

Łódź Summer School on Methods in HCI

Jeśli interesujesz się Interakcją Człowieka z Komputerem lub ciekawi Cię tematyka Przetwarzania bez granic, a może jeszcze nie wiesz co to jest Ubiquitous i/lub Pervasive Computing - proszę o kontakt lub wejdź na stronę Ubicomp.pl. Obecnie pracujemy m.in. nad systemami perswazyjnymi, zastosowaniem dronów w sporcie, crowdsourcingiem, i in.

Więcej informacji o moich zainteresowaniach naukowych znajdziesz w zakładce 'profil naukowy'. Są tam też informacje na temat nauczania opartego na problemach (problem based learning) oraz design thinking. Mój profil naukowy na google scholar znajdziesz tutaj.

Na moje zaproszenie po raz pierwszy w Łodzi, w Polsce była pani profesor Jennifer Widom, dziekan Wydziału Inżynierii ze Staford University (drugi w światowym rankingu po Harvard University). Profesor Widom będzie uczyć, inspirować i uwalniać kreatywność studentów, naukowców i łódzkich przedsiębiorców; poprowadzi kursy Big Data oraz Design Thinking w dniach 30 marca - 1 kwietnia 2017r.

Uff, już po wizycie... Ale się działo! Relacje znajdziecie w Życiu Uczelni tutaj >>

Odyseja Edukacyjna Jennifer Widom w Politechnice Łódzkiej IIS ACM PTI PŁ 2017

Zobacz co działo się w projekcie DESTINE'2014 - szczegóły na FB tutaj>>

baner destine

Główne obszary badawcze, na których koncentruje się moja aktywność,  to rozwój i zastosowanie metod tomograficznych w przemyśle oraz czynniki ludzkie w przetwarzaniu bez granic i interakcji człowiek-komputer. Rozwijam w PŁ tematykę HCI. UWAGA: obecnie koordynuję prace nad przygotowaniem nowego programu II stopnia studiów z zakresu Human-Computer Interaction.

Jestem autorem lub współautorem ponad 100 publikacji, w tym w czasopismach indeksowanych na liscie JCR, wielu rozdziałów w książkach, licznych artykułów w czasopismach międzynarodowych i krajowych, zeszytach naukowych oraz referatów w materiałach kongresowych i konferencyjnych. Byłem także współedytorem kilku wydanych monografii oraz współautorem 1 patentu międzynarodowego. W latach 2003-2020 brałem udział w projektach badawczych finansowanych przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej, 6.PR Unii Europejskiej, brytyjskie EPSRC, MNISW oraz NCN, NCBiR i FBW. Kilkanaście projektów, w których brałem udział zdobyło wyróżnienia w międzynarodowych konkursach i wystawach innowacji, w tym Grand Prix, medale i nagrody specjalne. Indeks h=9 (wg WoK), h=16 (wg Publish or Perish), liczba cytowań > 700. Chcesz znaleźć bardziej aktualne dane - zerknij tutaj: profil scholar. ORCID profil:  https://orcid.org/0000-0001-5241-0405

Jestem dwukrotnym laureatem stypendium Ministra NiSW dla wybitnych młodych naukowców. Obecnie jestem koordynatorem kierunkowym informatyki prowadzonej w języku angielskim dla studentów International Faculty of Engineering (IFE), projektów dla studentów międzynarodowych oraz koordynatorem projektów nauczania problemowego (PBL). Zajmuję się także wdrażaniem design thinking na pierwszym i drugim stopniu studiów polsko i angielskojęzycznych oraz wspieraniem kół naukowych. Dodatkowo jestem aktywny organizacyjnie i społecznie; obecnie jestem Wiceprezesem Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz szefem oddziału łódzkiego Association for Computing Machinery - Lodz ACM Chapter i członkiem zarządu SIGCHI Poland.