kontakt    mapa strony  
    polski   english

Bezpieczeństwo systemów informatycznych

W Instytucie Informatyki Stosowanej prowadzony był i jest szereg prac związanych z tematyką bezpieczeństwa systemów informatycznych, w szczególności sieci komputerowych. Jako przykładowe publikacje pracowników Instytutu dotyczące tej tematyki można wymienić książki "101 zabezpieczeń przed atakami w sieci komputerowej" oraz "13 najpopularniejszych sieciowych ataków na Twój komputer".

Instytut prowadzi również zajęcia dydaktyczne związane z zagadnieniami bezpieczeństwa. Do najważniejszych należy zaliczyć kursy Akademii CISCO Fundamentals of Network Security 1 oraz Fundamentals of Network Security 2 (dla wszystkich chętnych) a także prowadzony w ramach programu Microsoft IT Academy kurs MS 2830A Designing Security for Microsoft Networks (dla studentów ostatniego roku informatyki w ramach zajęć dydaktycznych).

W ramach wykonywanych w I*nstytucie prac dyplomowych magistranci opracowali kilka interesujących programów związanych z zagadnieniami bezpieczeństwa. Są to, między innymi:

W 2011 roku nakladem Wydawnictwa Politechniki Łódzkiej ukazał się skrypt Ćwiczenia laboratoryjne z bezpieczeństwa systemów sieciowych napisany w oparciu o przygotowaną w Instytucie pracę inynierską.

powrót do góry