kontakt    mapa strony  
    polski   english

Kadra

dr inż. Andrzej Romanowski

dr inż. Andrzej RomanowskiPokój: bud. A10 p. 315
lub bud. C6 TomoKIS
Telefon: (+48) 42 631 27 54 w. 17
E-mail:
Strona WWW: arzone.kis.p.lodz.pl
Godziny przyjęć: G.P w semestrze: poniedziałek 9:15-10:00 oraz środy 10.00-11.00. UWAGA - W razie potrzeby prosze o uzgodnienia via email.Jeśli interesujesz się Interakcją Człowieka z Komputerem lub ciekawi Cię tematyka Przetwarzania bez granic, a może jeszcze nie wiesz co to jest Ubiquitous i/lub Pervasive Computing - proszę o kontakt lub wejdź na stronę Ubicomp.pl. Obecnie pracujemy m.in. nad systemami perswazyjnymi, zastosowaniem dronów w sporcie, crowdsourcingiem, i in.

Więcej informacji o moich zainteresowaniach naukowych znajdziesz w zakładce 'profil naukowy'. Są tam też informacje na temat nauczania opartego na problemach (problem based learning) oraz design thinking. Mój profil naukowy na google scholar znajdziesz tutaj.

Zobacz co działo się w projekcie DESTINE'2014 - szczegóły na FB tutaj>>

baner destine

Główne obszary badawcze, na których koncentruje się moja aktywność,  to rozwój i zastosowanie metod tomograficznych w przemyśle oraz czynniki ludzkie w przetwarzaniu bez granic i interakcji człowiek-komputer.

Jestem autorem lub współautorem ponad 100 publikacji, w tym 7 w czasopismach indeksowanych na liscie JCR, 13 rozdziałów w książkach, licznych artykułów w czasopismach międzynarodowych i krajowych, zeszytach naukowych oraz referatów w materiałach kongresowych i konferencyjnych. Byłem także współedytorem dwóch wydanych monografii oraz współautorem 1 międzynarodowego zgłoszenia patentowego. W latach 2003-2014 brałem udział w 9 projektach badawczych finansowanych przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej, 6.PR Unii Europejskiej, brytyjskie EPSRC, MNISW oraz NCN. 12 projektów, w których brałem udział zdobyło wyróżnienia w międzynarodowych konkursach i wystawach innowacji, w tym Grand Prix, medale i nagrody specjalne. Indeks h=4 (wg WoK), h=7 (wg Publish or Perish), liczba cytowań > 180, profil scholar dostępny tutaj.

Jestem dwukrotnym laureatem stypendium Ministra NiSW dla wybitnych młodych naukowców. Obecnie jestem koordynatorem kierunkowym informatyki prowadzonej w języku angielskim dla studentów International Faculty of Engineering (IFE), projektów dla studentów międzynarodowych oraz koordynatorem projektów nauczania problemowego (PBL). Zajmuję się także wdrażaniem design thinking na pierwszym i drugim stopniu studiów polsko i angielskojęzycznych oraz kół naukowych. Dodatkowo jestem aktywny organizacyjnie i społecznie; obecnie jestem Prezesem Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz oddziału łodzkiego Association for Computing Machinery - Lodz ACM Chapter.